Amere Oakman ile ....
Amere Oakman

1. Şirketiniz ve pozisyonunuz hakkında kısa bir bilgi verebilir misiniz?

itelligence, iş uygulamaları alanında dünya lideri yazılım SAP'nin ekosisteminde yer alan en büyük uluslararası iş ortaklarından biri. Deneyimli, güvenilir, müşteri odaklı ve şeffaf bir çözüm ortağı olarak, SAP çözümlerini tamamlayıcı yaklaşımlar üretiyoruz. Gelişen teknolojiyi kurumların hizmetine sunarak rekabet güçlerini artırıyor, dijital dönüşüm ve sürdürülebilir büyüme hedeflerine ulaşmalarını sağlıyoruz.

itelligence, 2000 yılından bu yana ülkemizde de faaliyet gösteriyor. Türkiye'deki 430 kişilik uzman ekibimizle, 320'nin üzerinde müşteriye, SAP kurumsal yazılım çözümleri ve danışmanlığı alanında hizmet veriyoruz. Ben de proje ve destek hizmetlerinden sorumlu Genel Müdür olarak görev yapıyorum.

2. PBS Bilişim'le nasıl tanıştınız?

PBS'le Unilever'de hayata geçirdiğimiz SAP projesinde çözüm ortağı olarak çalışma fırsatımız oldu.

3. PBS Bilişim ile gerçekleştirdiğiniz proje hakkında bilgi verebilir misiniz?

PBS'le birden fazla projede çalıştık. Başarıyla gerçekleştirdiğimiz projeler ağırlıklı olarak SAP GRC ve SAP BASIS çözümleri üzerine oldu.

4. PBS ile birlikte yaptığınız projeler süresince aldığınız hizmet kalitesini değerlendirebilir misiniz?

PBS Bilişim; SAP GRC yani Kurumsal Kontrol, Risk ve Uyumluluk uygulamaları alanında aktif tecrübeye sahip sayılı şirketlerden biridir. Özellikle BASIS alanındaki çalışmalarıyla, SAP gibi geniş mimariye sahip sistemlerin yönetilmesi, altyapı ve uygulama takımlarının doğru bir etkileşimle çalıştırılması konularında yıllar içerisinde başarısını ekosisteme kanıtlamıştır.

5. İleride yeni projeler veya düzenli SAP desteği konusunda PBS ile tekrar çalışmayı düşünür müsünüz?

Evet, başarıyla gerçekleştirdiğimiz çalışmaların gelecek dönemli projelerimize referans olacağına inanıyorum.

6. PBS Bilişim özellikle proje yaptığı şirketlerle düzenli çalışmaya özen göstermektedir. Şirket olarak PBS'nin yapacağı geliştirme ve değişim işleri hakkında beklentiniz var mı? (eğitim, teknolojik gelişim ve değişimler hakkında düzenli görüşmeler, potansiyel proje ve support değişiklikleri )

PBS, bugüne kadar rotasından hiç şaşmayarak, başarılı bir şekilde yol aldı. İleri Yönetim Hizmetleri kapsamında BASIS alanındaki çalışmalarını geliştirerek, daha çok ve daha büyük bir müşteri kitlesine hitap edeceğini düşünüyorum.

7. PBS'i benzerlerinden ayıran özellikler nelerdir?

PBS, SAP gibi geniş mimariye sahip sistemleri başarıyla yönetiyor. Sorumluluklarını beklentinin üzerinde gerçekleştirerek, sorunlara özenle yaklaşıyor. Kendi sorumluluk alanının dışında bile olsa, bir problemi çözüme kavuşana kadar desteğini sürdürüyor.

8. PBS deyince aklınıza gelen 3 kelime nedir?

Güven, tecrübe ve iş odakli çalışma prensibi.

9. PBS ile yaptığınız projelerde yaşadığınız, unutamadığınız bir anınızdan bahseder misiniz?

Proje yöneticisi olarak çalıştığım dönemlerde, PBS'le ortak iş yapmak benim için büyük rahatlıktı. Projenin gidişatından endişe etmeden, her zaman sonuca başarıyla ulaşacağımızdan emin olarak çalıştım.

10. PBS'in şirketinize kattığı en büyük değer ne olmuştur?

Bence PBS Bilişim'in bize sunduğu en önemli değer, deneyimli uzman kadrosu. Ekip organizasyonu ve süreçler, deneyime göre ve profesyonelce yönetiliyor. Seçilen uzmanlar büyük şirketlerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek niteliklere sahip.